İnternette Bir Dakikada Ne Yapıyoruz

internette
İnternette bir dakika geçirmek.

Bir dakika sizin çok kısa bir zaman gelebilir. Bir dakika içinde evden çıkabilir, bir kahve içebilir, o hiç sevmediğiniz maili atabilir ya da kafanızın dağılması için bir arkadaşınızla sohbet edebilirsiniz. Ama dünyada bir dakika içerisinde internette insanların nasıl vakit geçirdiğinize şaşıracaksınız.

İnternette Geçirdiğimiz Bir Dakika

İnternetin geçirdiği evrim sürecini ölçmeye çalışırsak olağanüstü değişimin bizleri her geçen gün şaşırtığını göreceğiz.

İnternetin başlangıcından günümüze gelen infografikte, internet kullanıcılarının bir dakika içerisinde online olan insanların nasıl göründüğünü gözler önüne seriyor;

2019 Yılında Bir Dakikada Neler Oldu?

İnternette bir dakika

Her bir dakikada nasıl oluyor da 188 milyon e-mail gönderilebiliyor? Google, her dakikada 3.8 milyon aramayı nasıl kısa bir süre içerisinde yapabiliyor? Aslında imkansız olarak görülen bu işlem bir dakika içerisinde internette geçerkleşiyor.

2018 ve 2019 Yılları Arasındaki Fark

İnanılmaz şekilde dinamik olan internet, her yeni yılda bir kendi yeniliyerek yeni segmentler ve içerikler üretiyor.

Geçen seneki verilerle bu seneki veriler arasında bir artış ki artış gelecekte ne olacağına dair bize bilgiler veriyor.


*2018 ve 2019 yılında internette bir dakika içerisinde yaptığımız işlemler.


20 yıl önce hayatımızda pekte yeri olmayan Google, son 10 yıl içerisinde hızlı bir atak yaparak hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu.

Bir dakika içerisinde Facebook’ta 1 milyon giriş olurken, Google’da 3.8 milyon arama gerçekleşiyor. Son dönemde popüler olan Netflix’te 694.444 saat izleme gerçekleşti. Youtube’da 4.5 milyon video izlenirken Whatsapp’da 18.1 Milyon mesaj gönderildi.

Gelecekteki faaliyetlerimizin çoğunda dijital ortam ön plana çıkacak gibi gözüküyor. Özellikle video ve ses içerikleri gittikçe önemi arttırmaya devam edecek.

2020 Yılı Nasıl Olacak?

Her şeyi hızla tükettiğimiz çağda, bu yıl popüler olan çoğu uygulamaların ileri zamanlarda olmayacağı tahmin ediliyor. Facebook 10 yıl sonra tamamen yok olacağı yerini başka bir uygulamaya bırakacağı düşünülüyor.

Geçmiş zamanlarda Snapchat popülerliği bütün dünyada sürerken yapmış olduğu kötü tasarım nedeniyle milyonlarca üyeyi kaybederek sert bir düşüş yaşadığını unutmamak gerekir.

Google’ın ileri zamanlarda daha fazla sorgu yapılacağı, sosyal medyanın daha fazla kullanılacağı, e-maillerin azalarak Slack gibi yeni ortamlara bırakacağını göreceğiz.

Ne olursa olsun, gelecek yılın bu saatinde, bir internet dakikalarının yine önemli ölçüde değişmiş olacağından kimsenin şüphesi yok!

Please follow and like us:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*