Endüstriyel Reklamcılık – B2B Reklamcılık

Endüstriyel Reklamcılık
b2b reklamcılığı

Endüstriyel reklamcılık ile kullanılan en popüler terminoloji, İşletmeler arası Reklamcılıktır. Bu tür reklamcılık, genellikle aynı veya benzer ürünleri veya hizmetleri kullanan şirketler için ürünlerini veya hizmetlerini reklam veren bir şirketi içerir veya reklam şirketinin, diğer şirketin kendi ürünleri veya işlevleri için ihtiyaç duyduğu ürünleri üretmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Örneğin, daha küçük ölçekte çalışan bazı maden suyu şirketleri, ambalaj şişelerini, şişelerin keplerini, üzerine basılan kapağı vb. Dış kaynak temin eder. Bunun için, şişe, kep ve dış ambalaj kâğıdı üreticilerinin reklamlarını yapabilir. iş.

Küçükten küçüğe ve hepsinden daha büyüğüne, her şirket endüstriyel reklam yapmak zorundadır. Örneğin, bir şirket kahve tozu yapıyorsa, tozunu, perakendecilere ve toptancılara ve ayrıca çalışanları için kahve makinesi olan büyük şirketlere satacak distribütörlere satacaktır. Böylece herhangi bir ürün üreten firmalar, hammadde, diğer firmalar tarafından kullanılan makineler, çalışmasını sağlayan makinelerin yedek parçaları, her şey gibi diğer firmalara ilan edilebilir.

Endüstriyel Reklamcılığın Rolü

 • Alıcılar için avı en aza indirir.
 • Şirketin satışlarının artmasına yardımcı olur.
 • Gittikçe daha fazla dağıtım kanalı oluşturmaya yardımcı olur.
 • İstenen ürün veya hizmeti üretmek için şirketin daha verimli çalışmasını sağlar.
 • Müşteriler veya diğer şirketler arasında ürün ve hizmetler hakkında farkındalık yaratır.

Endüstriyel Reklamcılık Süreci

Endüstriyel reklamcılıkta kullanılan stratejiler şirketten şirkete farklılık göstermektedir, çünkü farklı şirketler tanıtılacak farklı ürünlere sahiptir. Dolayısıyla, tek bir kural tüm şirketlerin reklamları için çalışamaz. Ancak başarılı bir reklama öncülük edebilecek temel süreç: reklamın amacını bilmek – hedef şirketleri belirlemek – pazar koşulları ve rakipler hakkında araştırma yapmak – yayınlanacak reklamı oluşturmak – kullanılacak medyayı seçmek – ne olmalı ayrılan bütçe – reklamın uygulanması – müşterilerden geri bildirim alınması.

Endüstriyel Reklamcılıkta Medya Türleri

Genel olarak endüstriyel reklamcılıkta kullanılan medya basılı medya ve doğrudan pazarlamadır.

Endüstriyel Reklamcılık

Yazılı Basın , işletme dergileri, ticari yayınlar, gazeteler, teknik dergiler, vb. İçerir. Yazılı medyanın verimli çalışmasını sağlamak için bazı akılda tutulması ve yapılmaması gerekenler vardır:

 • Reklamın görsel görüntüsü çok keskin ve belirgin olmalıdır
 • Reklam o kadar etkileyici olmalı ki, okuyucular okurken onu çekti
 • Vurgulanan hizmet, kaynak veya teklif edilen kaynakta olmamalıdır.
 • Reklamın okunması kolay olmasına izin verin (zor yazı tipleri olmadan)
 • Gösterilen resim, ürün ile ilgili olmamalıdır.
 • Reklam, şirketin imajını yansıtmalıdır.
 • İki veya daha fazla sayfadan oluşuyorsa, reklamın mantıksal sırada olması gerekir.
 • Başlıklar dikkat çekici ve ürün görüntüsüne uygun olmalıdır.
 • Ve son olarak, sayfanın altında, saygın ofisin şirket adı, adresi ve telefon numarası hatasız olarak açıkça belirtilmelidir.

Doğrudan Pazarlama şunları içerir:

 1. Doğrudan Posta – burada, haber bültenleri, veri sayfaları ve şirketin broşürleri doğrudan müşterilerin posta adresine postalanır.
 2. Telefonla Reklamcılık – reklam, müşterileri oradaki telefonlardan arayarak, cep telefonlarında mesaj vererek, vb.
 3. Çevrimiçi Reklamcılık – müşterilere e-posta gönderen veya ürünleri karınca hizmetleri ile ilgili bilgileri içeren diğer şirketleri, çevrimiçi afişler koyarak, e-alışveriş seçenekleri sunan vb.

Reklamverenler ayrıca, fuarlara, fuarlara ve fuarlara katılmak gibi ürünlerini tanıtmak için başka yollar kullanırlar.

Böylece firmalar, her türlü reklam türünü kullanabilirler; satışta önemli olan slogan, satışta en iyi kalitede ürünler üretmek, müşterilerle iyi ilişkiler kurmak ve istenen amaca ulaşmak.

Please follow and like us:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*